Sacrum w naturze – fascynujące spotkanie z fotografiami Leszka Jastrzębiowskiego w Radomskim Centrum Onkologii

Radomskie Centrum Onkologii, we współpracy z Radomskim Towarzystwem Fotograficznym, ma przyjemność zaprosić na wyjątkowe spotkanie z Leszkiem Jastrzębiowskim. Ten znany artysta jest twórcą wystawy fotograficznej „PostScriptum GAJE OLIWNE”, którą obecnie można podziwiać w murach RCO.

Jastrzębiowski swoje dzieła stworzył pod wpływem doświadczeń zdobytych podczas pobytu w Grecji. Zafascynowany niesamowitymi kształtami pni drzew oliwnych, które znamionują nieprawdopodobne historie, postanowił uwiecznić je na zdjęciach. Drzewa te, będące niemymi świadkami mijających epok, wywołały w nim potrzebę dotknięcia przeszłości i przekazania jej dalej za pomocą swych prac.

Historia uprawy drzew oliwnych rozciąga się aż 7 tysięcy lat wstecz. W starożytnej Grecji były one uważane za święte i czczone na cześć bogini Ateny, która wedle legend wręczyła je ludziom. Te zadziwiające drzewa mogą dożywać od 300 do 600 lat, a niektóre egzemplarze osiągają nawet wiek ponad 2 tysięcy lat – równie długi jak nasza era. Mimo iż drzewa te nie są odporne na różne czynniki zewnętrzne, zdolność do odradzania się sprawia, że wydają się być nieśmiertelne.

Twórczość Jastrzębiowskiego to unikalne połączenie jego osobistych odczuć i wrażeń, które pragnie przekazać widzom. Zaproszenie na wernisaż, który odbędzie się w poniedziałek (12.08) o godzinie 15:30 w Radomskim Centrum Onkologii (ul. Uniwersytecka 6a, sala konferencyjna na drugim piętrze), to doskonała okazja do zetknięcia się z tymi niepowtarzalnymi dziełami.