11 edycja Energetycznej Dychy zgromadziła rekordową liczbę biegaczy w Kozienicach

To był wyjątkowy dzień dla miłośników biegania. W głównym biegu Energetycznej Dychy, który odbył się w Kozienicach, wzięło udział niemal 230 osób. To już jedenasta edycja tych popularnych zawodów. Oprócz biegu, uczestnicy mieli okazję do wzięcia udziału w marszu Nordic Walking, co dodatkowo urozmaiciło program imprezy.

Wygrał Marcin Głodek ze Stężycy, który pokonał 10-kilometrowy dystans w czasie zaledwie 34 minut i 31 sekund. Na kolejnym miejscu uplasował się Damian Krzosek z Radomia. Trzecie miejsce na podium przypadło ks. Wojciechowi Pawłowskiemu, wikariuszowi radomskiej parafii Dobrego Pasterza.

Organizatorem imprezy był Street Run Radom – stowarzyszenie, które promuje bieganie jako najprostszą formę aktywności fizycznej oraz propaguje prozdrowotne wartości sportu. Jak mówi prezes stowarzyszenia Karol Kaczmarzyk, głównym celem imprezy jest popularyzacja i upowszechnianie tej zdrowej formy spędzania czasu.