Marek Citak jest znany w dziedzinie nauczania, muzealnictwa i sztuki. Był instruktorem plastyki i techniki oraz dyrektorem Publicznej Szkoły Podstawowej nr 13 w Radomiu, a także kierownikiem działu sztuki Muzeum im. Wszystkie jego zobowiązania zawodowe uzupełniały projekty twórcze poświęcone snycerstwu, malarstwu sztalugowemu i rysunkowi. Efekty jego pracy były prezentowane na wielu wystawach.
Tym razem w galerii „Sześć” wraca do snycerstwa i wystawia kapliczki. Kapliczki te pochodzą z różnych stron Polski, m.in. z Zakopanego, Krynicy, Orawy, Łemkowszczyzny, a nawet Radomia. Każda kapliczka jest wystawiona w otoczeniu prac plastycznych, które są związane z miejscem jej pochodzenia.
Podczas wernisażu Marek Citak wspomniał, że ta wystawa jest formą jego powrotu do snycerstwa, formy sztuki będącej gałęzią twórczości dekoracyjnej. To także podróż do miejsc dla niego znaczących, szczególnie do rodzinnego domu w Krynicy-Zdroju, gdzie jego ojciec był znanym rzeźbiarzem ludowym. On również zaczął rzeźbić, a jego znakiem rozpoznawczym stała się kapliczka. Ponadto maluje krajobrazy Sądecczyzny, Orawy i Podhala, a wszystkie jego kapliczki osadzone są w tle, które jest z nimi jakoś związane.