Medyk Konin triumfuje nad Hydrotruckiem Sportową Czwórką Radom w Orlen I lidze piłki nożnej kobiet

W emocjonującym meczu Orlen I ligi piłki nożnej, drużyna Medyka Konin okazała się silniejsza od Hydrotrucka Sportowej Czwórki z Radomia. Pojedynek zakończył się wynikiem 1:0 na korzyść Medyka Konin.

Wygraną drużynie punkt przyniosła bramka zdobyta przez Zakrzewską w 15 minucie gry. Skład drużyny Hydrotrucka prezentował się następująco: Petelicka, Brodawka (zastąpiona w 80 minucie przez Rosińską), Tracz, Komanda, Sobczak, Bida (którą w 80 minucie zmieniła Żabicka), Soboń, Majewska, Orłowska (wycofana po 68 minutach na rzecz Olesińskiej), Tkaczyk oraz Sunday.

Radomianki stanęły naprzeciwko czterokrotnych mistrzyń Polski. Jednak zawodniczki Medyka znajdują się teraz daleko od swojego apogeum. Mimo to, mecz był intensywny i zacięty, a porażka przyjezdnych nie była zasłużona. Gospodynie mimo starań nie znalazły sposób na przerwanie defensywy przeciwniczek.

Wojciech Pawłowski, trener radomskiego zespołu, wyraził swoje rozczarowanie utratą bramki w pierwszej połowie spotkania. Jak przyznaje, trudno było drużynie przystosować się do zmiany nawierzchni boiska – z codziennie używanego sztucznego na naturalną trawę podczas meczu. Mimo to, zawodniczki nie ustawały w walce o wynik aż do końca spotkania.

Po piątej kolejce rozgrywek, Hydrotruck Sportowa Czwórka Radom ma na swoim koncie dziewięć punktów, plasując się na szóstej pozycji. Do lidera – UJ Kraków – tracą sześć punktów. W sobotę o godzinie 13:00 radomska drużyna zmierzy się z KKP Bydgoszcz, która ostatnio zdobyła pierwsze trzy punkty. Szkoleniowiec Pawłowski widzi swoją drużynę w roli faworyta w nadchodzącym starciu, które odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Narutowicza.