Dlaczego warto kupić ubezpieczenie OC i AC?

Ubezpieczenie OC w Radomiu jest jedną z tych składowych ubezpieczenia, które są obowiązkowe w przypadku wszystkich pojazdów z silnikiem mechanicznym. W związku z tym ubezpieczenie OC Radom jest obowiązkowe dla wszystkich samochodów osobowych, ciężarowych, motorów, samochodów wykorzystywanych jako pomoc drogowa, taksówki, czy nauka jazdy. To samo dotyczy ciągników siodłowych i niektórych maszyn, które będą wykorzystywane na budowie. Na pewno nie może być przerwy w ubezpieczeniu OC.

Dlaczego nie może być przerwy w ubezpieczeniach OC?

W związku z tym, iż ubezpieczenie OC samochodu jest obowiązkowe nie może być nawet jednodniowej przerwy w przypadku tego ubezpieczenia. Wynika to z ustawy OC ubezpieczeniach zgodnie z którą jazdy pojazd z silnikiem musi mieć przez cały czas ważne ubezpieczenie OC. Radom nie jest w tym względzie wyjątkiem i z tego powodu wszystkie auta, motocykle i niektóre maszyny muszą mieć wykupioną polisę z tą obowiązkową składową ubezpieczenia.

Jeżeli z przyczyn zaniechania obowiązku przez klienta będzie miała miejsce przerwa w ubezpieczeniu KNF ma prawo to sprawdzić i nałożyć na właściciela pojazdu dotkliwą karę finansową. Im dłuższy będzie okres bez ubezpieczenia OC, tym wyższa będzie kara, którą trzeba będzie zapłacić. W tym celu zostanie wysłane pismo zgodnie z którym zostanie wykazane w jakim terminie dany pojazd był bez ubezpieczenia. Nie ma znaczenia to, że w tym czasie nie poruszał się ulicami tylko stał nieużywany np. na podwórku. Niezależnie od jego użytkowania lub też nie ubezpieczenie OC przez cały czas jest uznawane za wymagane.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC w Radomiu?

Cena ubezpieczenia OC w Radomiu jest zależna od kodu pocztowego miasta, w którym zarejestrowany jest dany pojazd. Wynika również z pojemności silnika konkretnego samochodu, roku jego produkcji, czy danej marki. Znaczenie ma również to, czy samochód jest trzy-, czy pięciodrzwiowy. Towarzystwa Ubezpieczeniowe przy wyliczaniu składki za ubezpieczenie OC biorą pod uwagę również wiek właściciela lub współwłaściciela danego samochodu.

Jest to sprawa, która jest dwojako oceniana. Z jednej strony jest to korzystne pod względem nabywania zniżek przez młodocianych lub początkujących kierowców. Z drugiej jednak cena za ubezpieczenie OC co roku jest wyższa do uzyskania przez wszystkich współwłaścicieli wieku od którego nie jest już naliczana zwyżka za ubezpieczenie OC samochodu.

Ubezpieczenie AC samochodu

Ubezpieczenie OC w Radomiu jest jedną ze składowych ubezpieczenia, które muszą być koniecznie zawarte w przypadku wszystkich pojazdów, mających silnik mechaniczny. Zupełnie odmiennie przedstawia się sprawa w przypadku ubezpieczenia AC konkretnego samochodu. Jest ono dobrowolne i tylko od właściciela danego pojazdu zależy czy osoba odpowiedzialna za dany samochód zdecyduje się na jego wykupienie.

Warto jest zwrócić uwagę na zawarcie ubezpieczenia AC, ponieważ:

– jest to dodatkowa ochrona samochodu w chwili, gdy ulegnie on wypadkowi, stłuczce, czy zderzeniu z innym pojazdem, zwierzęciem, czy przedmiotem. Dzięki ważnemu ubezpieczeniu AC nie trzeba będzie płacić za naprawę z własnych pieniędzy, gdyż niezależnie od przyczyny szkody ubezpieczenie pokryje koszty naprawy.

– jeżeli nie ma się dodatkowo ubezpieczonej szyby można skorzystać z jej naprawy w przypadku odprysku, który pojawi się na dowolnym szkle w samochodzie,

– ochrona zniżek w AC pozwala na możliwość jednej szkody w roku w trakcie trwania polisy bez konieczności spadnięcia ze zniżkami, co będzie wiązało się z wyższą opłatą ubezpieczenia AC w kolejnym roku.