Itaka zawiesza zorganizowane wyjazdy wakacyjne z portu lotniczego Warszawa-Radom

W najbliższym czasie, Itaka, jedna z czołowych firm turystycznych w kraju, nie zamierza proponować swoim klientom zorganizowanych podróży wypoczynkowych z wykorzystaniem lotów startujących z warszawsko-radomskiego portu lotniczego.

Agencja turystyczna Itaka była pionierem w oferowaniu pakietów wakacyjnych z punktem startowym na lotnisku radomskim. Klienci firmy mieli do dyspozycji spędzenie upragnionego letniego urlopu w pięciu atrakcyjnych krajach. Lista destynacji obejmowała Albanię (z przylotem do Tirany), Bułgarię (do Burgas i Warny), Grecję (Kreta i Kos), Hiszpanię (Majorka) oraz Turcję (Antalya). W dalszym czasie oferta Itaki została poszerzona o dwie dodatkowe lokalizacje: Czarnogórę (Tivat) i Egipt (Taba).

Na chwilę obecną, biuro podróży organizuje wyjazdy na wypoczynek dla swoich klientów korzystających z lotniska w Radomiu głównie do takich krajów jak Albania, Bułgaria (Złote Piaski), Turcja (Antalya), a także grecka Lefkada i francuski Paryż. W kontekście trzech ostatnich destynacji – Tirana, Preweza i Paryż, firma turystyczna kupiła określoną liczbę miejsc na regularnych rejsach Polskich Linii Lotniczych LOT.