Podsumowanie wyników pierwszego kwartału lotniska Warszawa-Radom oraz plany na sezon wakacyjny

W okresie pierwszych trzech miesięcy roku, lotnisko Warszawa-Radom obsłużyło łącznie 21 tysięcy pasażerów. Wszystko wskazuje na to, że ruszą też loty czarterowe, które mają zostać uruchomione pod koniec maja. Pomimo tych zapowiedzi, wiele osób nadal zastanawia się, jak wygląda przyszłość tego radomskiego portu lotniczego.

Lotnisko Warszawa-Radom w trakcie pierwszego kwartału bieżącego roku przyjęło 21 tysięcy i 9 pasażerów. Z usług tego portu skorzystało w marcu 6 tysięcy 131 podróżnych. Regularne loty były realizowane do Rzymu przez linie PLL LOT oraz do Larnaki na Cyprze, które obsługiwał węgierski przewoźnik Wizz Air. Pomimo iż wynik za pierwszy kwartał nie robi większego wrażenia, to liczba pasażerów jest zgodna z oczekiwaniami, biorąc pod uwagę fakt, że funkcjonowały jedynie dwa połączenia lotnicze. Przywołując na myśl zeszłoroczne wyniki, pomimo niewielkiej liczby połączeń, do egipskiego kurortu Szarm el-Szejk odbywały się loty linii Skyline Express. W ubiegłym roku odprawiono na lotnisku w Radomiu ponad 100 tysięcy pasażerów, jednak port był czynny nie przez cały rok, a jedynie od 27 kwietnia.

Sezon letni w lotnictwie zazwyczaj rozpoczyna się pod koniec marca. Lotnisko Warszawa-Radom planuje w tym czasie uruchomić wyloty czarterowe. Pierwsze z nich mają wystartować już pod koniec maja. Oferty wakacyjne z wylotem z radomskiego portu oferują takie biura jak: Coral Travel, ITAKA, Rego Bis, TUI, Grecos, Greckie Podróże i Anex Tour. Wśród dostępnych wycieczek znajdują się te do Antalyi, Tirany i Podgoricy.