Policjantom udało się schwytać miejscowego wandala

We wczesnych godzinach porannych w poniedziałek (5-6 lutego) niezidentyfikowana osoba wyrządziła szkodę w wielu samochodach w śródmieściu Radomia. Intruz wybił szyby i panele w przedmiotowych pojazdach, a także ukradł CB radio. Stróże prawa prowadzą poszukiwania sprawcy, pozyskano materiał filmowy z kamer przemysłowych z miejsca zdarzenia.

Uszkodzone samochody znajdowały się w okolicach ulic: Waryńskiego, Bydgoskiej i 25 Czerwca. Tożsamość sprawcy wciąż pozostaje tajemnicą, a na podstawie uzyskanego przez policję nagrania z monitoringu nie udało się jeszcze ustalić, kiedy dokładnie doszło do zdarzenia.

Policjanci na miejscu zdarzenia odkryli, że nieznany przestępca dokonał kilku aktów wandalizmu. Obejmowały one wybicie szyb i rozległe uszkodzenia karoserii samochodów. Ponadto z jednego pojazdu skradziono CB radio. W tym czasie otrzymano cztery zgłoszenia o uszkodzeniu mienia, jednak więcej samochodów zostało dotkniętych przez sprawcę. Organy ścigania pozyskały nagrania z kamer bezpieczeństwa, ale nie wiadomo, czy ich jakość jest na tyle dobra, by rozpoznać sprawcę.

Sierżant sztabowy Kamil Warda, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, wyjaśnił, że nie jest to pierwsze tego typu zdarzenie w Radomiu.