25. Święto Chleba w Radomiu: Festiwal kulinarnych radości i rodzinnego relaksu

Rozpoczynając od 1 września i trwając do 3 września 2023 roku, Radom będzie gościł jubileuszowe, 25. obchody Radomskiego Święta Chleba. Wydarzenie to, organizowane pod egidą „Bo bez chleba żyć się nie da!”, stanowi okazję dla lokalnych piekarzy do zaprezentowania swoich mistrzowskich wypieków.

W ofercie kiermaszu, oprócz różnorodnego asortymentu pieczywa, znajdą się również inne smakowite produkty – miody, sery czy wędliny. To prawdziwe święto dla miłośników dobrej kuchni.

Święto Chleba nie ogranicza się jednak tylko do kulinarnych atrakcji. Przez trzy dni miasto tętnić będzie różnorodnymi formami rozrywki. Na festynie rodzinny zaplanowano szereg atrakcji, takich jak zajęcia fit dance, warsztaty artystyczne czy pokazy taneczne. Nie zabraknie również gier, zabaw i konkursów na każdą okazję.

Na scenie zaprezentują się znani artyści, w tym Jan Majewski, Big Band Mundana oraz zespół Wanda i Banda. Zaś w sobotni i niedzielny wieczór miejsce spotkań stanie się muszla koncertowa w parku imienia Tadeusza Kościuszki, gdzie odbędą się potańcówki.

– Radomianie i wszyscy goście naszego miasta będą mogli skosztować najlepszego na świecie radomskiego chleba – zapewnia Radosław Witkowski, prezydent Radomia. – Ale to nie jedyne kulinaria jakie przygotowaliśmy. Oprócz pożywienia dla ciała, mamy w planach szeroką gamę atrakcji dla duszy – dodaje z uśmiechem.