31 projektów radomian zyskało poparcie i zostanie zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego

Rezultaty głosowania na projekty z Budżetu Obywatelskiego Radomia są już znane. Jak wynika z decyzji mieszkańców, aż 31 inicjatyw uzyskało wystarczającą ilość głosów i zostanie zrealizowanych. Kwota przeznaczona na ten cel wynosi 7 milionów 474 tysiące złotych. Wśród zwycięskich projektów znalazły się takie pomysły jak nowe boisko przy Publicznej Szkole Podstawowej numer 17 czy leżaki w parku Borki.

Radomianie pokazali także duże zainteresowanie różnego rodzaju wydarzeniami kulturalnymi i sportowymi. Dlatego też w przyszłym roku odbędą się między innymi zawody hulajnogowe, Radomski Festiwal Czekolady i Radomski Piknik Lekkoatletyczny. Dodatkowo, planowane są liczne warsztaty dla dorosłych i dzieci, imprezy sportowe czy koncerty w Miejskim Ośrodku Kultury Amfiteatr.

Wszystkie te wydarzenia zostaną sfinansowane ze środków przeznaczonych na Budżet Obywatelski Radomia. To projekty, które zwyciężyły w głosowaniu. Na wszystkie te działania głosowało ponad 20 tysięcy osób. W sumie do rywalizacji przystąpiło aż 227 zadań, z których do realizacji wybrano tylko 31.

Przedstawiciele urzędu miejskiego podkreślają, że zarówno frekwencja głosujących, jak i liczba zgłoszonych projektów, pokazują, że Budżet Obywatelski mocno zakorzenił się w świadomości mieszkańców Radomia i cieszy się ich dużym zainteresowaniem.