50-latka potrącona na przejściu dla pieszych przez volkswagena na ulicy Malczewskiego

Dramat miał miejsce na przejściu dla pieszych na ulicy Malczewskiego w Radomiu. Kobieta w wieku 50 lat została potrącona przez volkswagena prowadzonego przez 86-letniego mężczyznę, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Pechowe zdarzenie miało miejsce 15 listopada, środę, tuż przed wjazdem na rondo.

Zapytaliśmy o szczegóły tego niefortunnego wydarzenia Justynę Jaśkiewicz, rzeczniczkę Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Wyjaśniła, że zgłoszenie o wypadku wpłynęło do policji w środę, krótko po godzinie 9 rano. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący 86-letni volkswagenem na przejściu dla pieszych spowodował wypadek, potrącając przechodzącą przez nie 50-letnią kobietę.

Po przeprowadzeniu dogłębnej kontroli w policyjnych bazach danych okazało się, że sprawca tej tragicznej sytuacji nie miał uprawnień do kierowania pojazdem – dodała rzeczniczka. Na miejsce został wezwany Zespół Ratownictwa Medycznego, który przewiózł ranną kobietę do szpitala.

Podkreśliła również, że 86-latek był całkowicie trzeźwy. Policjanci z Radomia obecnie prowadzą śledztwo, aby dokładnie ustalić okoliczności tego zdarzenia. Mimo potrącenia na ulicy Malczewskiego poranny ruch drogowy nie uległ znacznym utrudnieniom.