Od lat kierowcy z Radomia zmagają się z utrudnieniami poruszania się po ulicy Wolanowskiej prowadzącej w stronę Łodzi. Charakteryzuje się ona brakiem chodników i ścieżek rowerowych, a także wąską jezdnią usianą dziurami. Niemniej jednak, sytuacja ta ma szansę ulec zmianie w niedalekiej przyszłości.
We wczesne poniedziałkowe poranki Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji podjął decyzję o zgłoszeniu zamówienia publicznego dotyczącego przebudowy ulicy Wolanowskiej oraz skrzyżowania ulic Maratońskiej i Dębowej do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej. Jest to standardowy etap realizacji dużej skali inwestycji. Następnie dokument zostanie poddany ocenie przez urzędników, a później opublikowany w DUUE. Na cały proces mają maksymalnie pięć dni, co oznacza że najbliższy piątek to termin finalny. Po tych formalnościach MZDiK zdecyduje się na ogłoszenie przetargu na swojej oficjalnej stronie internetowej.
Mieszkańcy Radomia od lat oczekują na realizację tych dwóch kluczowych inwestycji, jednak do tej pory zabrakło na nie odpowiednich środków. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy rządów partii Prawo i Sprawiedliwość, doszło do licznych dyskusji między prezydentem miasta Radomia a posłami oraz działaczami PiS. Jak wielokrotnie informowano, miasto otrzymało ponad 70 milionów złotych dotacji z programu Polski Ład na remont ulicy Warszawskiej. Jednak z powodu braku zainteresowania w przetargu oraz kontrowersji budzących rozwiązania wśród mieszkańców i przedsiębiorców, miasto postanowiło złożyć wniosek o przesunięcie tych funduszy na prace związane z ulicą Wolanowską i skrzyżowaniem na Borkach. Choć jest to legalne, wymagało podpisu premiera. Premier Mateusz Morawiecki przyspieszył ten proces po prawie 10 miesiącach.