Komisariat w Radomiu: Policjant ukarany dyscyplinarnie za niekontrolowany wystrzał

W Radomiu, w drugim komisariacie, doszło do incydentu z niekontrolowanym wystrzałem z broni. Sprawcą był policjant, który pomimo przewinienia nie utracił stanowiska. Informację tę przekazało Radio dla Ciebie, które zdobyło wiarygodne źródła na temat zdarzenia, do którego doszło 5 grudnia poprzedniego roku.

Policjant, mający dwudziestoletnie doświadczenie i pracujący w Wydziale Dochodzeniowym, przygotowywał się wtedy do treningu strzeleckiego. Niespodziewanie wystrzelił jednak niekontrolowany pocisk. W wyniku dochodzenia przeprowadzonego przez służby policyjne stwierdzono, że to on ponosi odpowiedzialność za tę sytuację – podaje Justyna Jaśkiewicz, rzecznik radomskiej policji.

Nieprawidłowe postępowanie policjanta zostało ukarane dyscyplinarnie. Decyzją służb otrzymał on ostrzeżenie o niepełnej przydatności do służby na zajmowanym przez siebie stanowisku. To oznacza, że uznano jego zachowanie za niewłaściwe i skierowano wobec niego stosowne kroki dyscyplinarne – tłumaczy rzeczniczka policji.