Całkowite zalanie na ulicy Sołtykowskiej w Radomiu

Obecnie na ulicy Sołtykowskiej w Radomiu panuje całkowite zatopienie, spowodowane przez niedawne roztopy. Ten ciąg komunikacyjny w centralnej części miasta jest teraz całkowicie sparaliżowany, co uniemożliwia poruszanie się mieszkańcom tego obszaru. Na szczęście, dzięki działaniom radnych Dariusza Wójcika i Kazimierza Woźniaka, odpowiednie służby wodociągowe podjęły interwencję i pracują nad odpompowaniem nagromadzonej wody.

„W dobie XXI wieku taka sytuacja jest po prostu nie do przyjęcia”, mówi radny Dariusz Wójcik reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość. „Cieszę się, że służby wodociągowe szybko zareagowały na ten problem. Na tej ulicy znajduje się ponad 40 gospodarstw domowych, które skutecznie pokrzywdziłoby długotrwałe braki w infrastrukturze. Musimy natychmiast znaleźć rozwiązanie tej kryzysowej sytuacji”.

Podstawowym źródłem problemu jest brak adekwatnego systemu odwadniania dla tej ulicy. Służby wodociągowe proponują usprawnić sytuację poprzez zainstalowanie systemu rur o głębokości 4 metrów, co pozwoli na grawitacyjne spływanie wody i tym samym zminimalizowanie poziomu zalania. Poprawa infrastruktury ulicy Sołtykowskiej jest teraz kluczowym priorytetem dla władz lokalnych.