Apel o ostrożność na drogach po dwóch wypadkach spowodowanych przez nieustępowanie pierwszeństwa

We wtorek, 20 lutego, na terenie Radomia doszło do dwóch poważnych incydentów drogowych, które zostały odnotowane przez służby policyjne. W obydwu przypadkach przyczyną kolizji było zignorowanie zasady ustępowania pierwszeństwa przez kierujących. W wyniku tych zdarzeń, aż czterech uczestników ruchu drogowego zostało przewiezionych do szpitala. Policja korzysta z tej okazji, aby ponownie nawołać do zachowania ostrożności i ścisłego przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Pierwszy z wypadków miał miejsce w Lisowie. Jak pokazało wstępne śledztwo, 18-letni mężczyzna prowadzący samochód BMW nie przestrzegał zasady ustępowania pierwszeństwa na skrzyżowaniu, co doprowadziło do zderzenia z Hyundaiem, którym kierowała kobieta w wieku 46 lat. W wyniku kolizji obie osoby zostały hospitalizowane.

Drugi incydent wydarzył się na ulicy Fołtyn w Radomiu. Tym razem to 31-letnia kobieta prowadząca BMW była sprawcą – podczas próby włączenia się do ruchu nie ustąpiła pierwszeństwa kierowcy VW, którym kierował 26-latek. W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafiły zarówno kobieta, jak i pasażerka jej pojazdu.

Służby policyjne kontynuują śledztwo w celu pełnego wyjaśnienia okoliczności obydwu wypadków. Skierowany jest też apel do wszystkich użytkowników dróg o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Zaniedbanie obowiązku ustępowania pierwszeństwa, podobnie jak nadmierna prędkość, to najczęstsze powody zdarzeń drogowych.