Budowa stadionu – jak wygląda progres prac?

Na placu budowy stadionu Radomiaka Radom przy ulicy Struga w Radomiu w ostatnim czasie nasiliły się działania. Postępy budowy są bardzo szybkie szczególnie w zakresie konstrukcji dachowych. Na sprawdzenie budowy wybraliśmy się 20 lutego.

Piłkarze Radomiaka Radom zaangażują się w mecz z Jagiellonią Białystok 20 lutego na stadionie przy ulicy Narutowicza w Radomiu. Stadion „Zielonych” jest jeszcze w trakcie budowy, ale to może być ostatni sezon gry na Plantach. W tej chwili prace koncentrują się na zadaszeniu dwóch trybun. – Prace ziemne boiska piłkarskiego zostały już założone, a wykonawca wkrótce zacznie zajmować się samym boiskiem głównym. Zgodnie z umową, Betonox musi zakończyć pierwszy etap budowy stadionu do 31 maja – podaje MOSiR.

Należy zauważyć, że pod koniec ubiegłego roku podpisano umowę uzupełniającą z zamiarem wybudowania i ukończenia projektu. Ponadto w styczniu Rada Miejska zawarła porozumienie, aby wymyślić strukturę finansową związaną ze spłatą zabezpieczeń dłużnych, tak aby odpowiedzialny wykonawca, Betonox, mógł uzyskać kwotę mniejszą niż 24 miliony w celu zakończenia prac.

Betonox jest zobowiązany do zakończenia inwestycji do 31 maja, w przeciwnym razie grożą mu surowe kary.