Jubileuszowe 100. Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce: Dawid Krzemiński wywalcza srebrny medal

Bydgoszcz stała się w czwartek miejscem historycznej rywalizacji, rozpoczynając obchody setnych jubileuszowych mistrzostw Polski w lekkiej atletyce. Wśród zawodników, którzy wykazali się znakomitą formą, szczególnie zasłużonymi oklaskami publiczności został obdarzony Dawid Krzemiński. Reprezentujący barwy RLTL GGG Radom sportowiec nie tylko pobił swój dotychczasowy rekord życiowy, ale również zdobył srebrny medal, skacząc na odległość 15.85 metrów w konkurencji trójskoku.

Charakterystycznym elementem konkursu trójskoku była wysoka jakość prezentowanych przez uczestników umiejętności. Potwierdzeniem tego jest fakt, iż z dwunastu rywalizujących lekkoatletów aż ośmiu osiągnęło najlepsze wyniki sezonu lub pobiło swoje rekordy życiowe. Pośród tak wyróżniających się zawodników znalazł się radomianin Dawid Krzemiński, który był wymieniany w gronie głównych pretendentów do tytułu.

Początkowo zawodnik RLTL GGG Radom nie zdołał poprawnie wykonać swojego pierwszego skoku, jednakże już w drugiej próbie osiągnął wynik 15 metrów i 49 centymetrów. Taki rezultat uplasował go na trzeciej pozycji po dwóch rundach, ustępując jedynie Filipowi Sacha i Wojciechowi Galik, którzy osiągnęli odległość 15.61 metrów.

W następnej serii prób Krzemiński pokazał, że jest godnym rywalem dla swoich przeciwników, skacząc na taką samą odległość jak Sacha – 15.77 metrów i tym samym awansując na pierwsze miejsce. Oprócz wspomnianej wcześniej trójki zawodników w dalszym etapie rywalizacji udział wzięli również Jakub Bracki, Maksymilian Glazik oraz Kacper Rudnik.

Napięcie zaczęło narastać, gdy rozpoczęła się decydująca faza mistrzostw. Wobec braku obecnego mistrza kraju, Adriana Świderskiego, największe szanse na zwycięstwo przypisywano Krzemińskiemu, który rok wcześniej podczas mistrzostw kraju w Gorzowie Wielkopolskim zdobył srebrny medal.

W czwartej rundzie tylko trzem zawodnikom udało się oddać prawidłowe skoki. Na prowadzenie wysunął się reprezentant Wawelu Kraków – Wojciech Galik, którego skok na odległość 15.90 metrów pozwolił mu na zasłużone objęcie prowadzenia.