Magiczne Ogrody w Trzciankach — znakomita atrakcja na lato

Świat baśni przyciąga zarówno dzieci, jak i dorosłych. Każdy marzy czasem o tym, by przenieść się do wyjątkowej krainy i oderwać myśli od spraw dnia codziennego. Jak się okazuje, takie wyjątkowe miejsce, przenoszące do świata baśni znajduje się w Polsce. Mowa o Magicznych Ogrodach w Trzciankach w gminie Janowiec.

Raj dla dziecięcej wyobraźni

Na potrzeby parku Magiczne Ogrody zagospodarowano 18 ha terenu. Każdy fragment jest wynikiem szczegółowych planów, a jego zadaniem jest zapewnianie przestrzeni do relaksu dla rodzin z dziećmi. To również miejsce, które wspiera prawidłowy rozwój dzieci, wykorzystując elementy integracji sensorycznej. Założony w 2014 roku Magiczny Ogród otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia. Cieszy się także znakomitymi opiniami zwiedzających.

Atrakcje Magicznych Ogrodów

Teren Magicznego Ogrodu jest przede wszystkim piękny. Na 18 ha posadzono ponad milion drzew, krzewów i roślin, które sprawiają, że aktywny wypoczynek w tym miejscu istotnie ma wiele wspólnego z krainą baśni. Aktywne atrakcje są pomyślane w taki sposób,  by angażować przede wszystkim dzieci, ale doskonałą zabawę ze zwiedzania parku mają także osoby dorosłe.

Wśród najpopularniejszych atrakcji możemy wyróżnić Zamek Wróżek, Drzewo Skrzata, ogród Krasnoludów, trampoliny i dmuchane zamki do skakania. Każde z tych miejsc ma swoją historię, pobudza wyobraźnię dziecka i angażuje je w wydarzenia. Dodatkowo, jak wspomnieliśmy wcześniej, okolica angażuje także rodziców. W efekcie czas spędzony w Magicznych Ogrodach jest w pełni wykorzystany i spędzony na wspólnej zabawie. W ten sposób wzmacniane są więzi z dziećmi, które świetnie się bawią.

Według opinii wielu dorosłych Magiczne Ogrody pozwalają cofnąć się do świata dzieciństwa. Wystarczy odrobina wyobraźni, by stać się częścią tego świata i z przyjemnością tutaj wracać.

Na terenie Magicznych Ogrodów można spędzić cały dzień. Bilet wstępu kosztuje 69 zł, ulgowy 59 zł. Rodziny mogą skorzystać z opcji zakupu biletu rodzinnego, wtedy jest odrobinę taniej. Trzyosobowa rodzina zapłaci 171 zł, a czteroosobowa 229 zł. Miejsce jest zdecydowanie warte odwiedzenia!