Miejskie nagrody za Aktywny Recykling

Do końca bieżącego roku na terenie Godowa, lokalizowanego w bliskim sąsiedztwie południowej obwodnicy, zaplanowano powstanie „Elektrycznego Lasu”. Projekt ten jest rezultatem nagrody, którą miasto otrzymało za swoje zaangażowanie w recykling. Nagrodę, w postaci 694 sadzonek drzew, głównie dębów oraz buków, ufundowała Fundacja Odzyskaj Środowisko. Miasto zostało docenione za swoją aktywność w pierwszej edycji konkursu „Polska Stolica Recyklingu”, gdzie zajęło jedno z czołowych miejsc.

W rywalizacji przeprowadzonej pod auspicjami tego programu wzięło udział ponad 80 polskich miast. Głównym celem konkursu było zebranie jak największej ilości elektrośmieci, które mieszkańcy mogli pozostawiać w charakterystycznych czerwonych kontenerach przeznaczonych do tego celu. W ramach tego projektu firma MB Recykling zobowiązała się do odbioru zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego zarówno z prywatnych domów, jak i firm oraz placówek oświatowych. W minionym roku radomianie zdołali przekazać do recyklingu ponad 69 tysięcy kilogramów elektrośmieci.

W ramach wyróżnienia miasto otrzymało medal wykonany z odzyskanych materiałów oraz sadzonki drzew. Prezydent Radosław Witkowski podkreślił, że „Robimy wszystko, aby kształtować właściwe postawy radomian i promować dobre praktyki jeżeli chodzi o sortowanie odpadów. Jesteśmy świadomi, że brak działań w tym zakresie doprowadzi do degradacji naszego otoczenia. Cieszy mnie zaangażowanie mieszkańców w ten program”.