Mieszkaniec Radomia zatrzymany przez policję za jazdę pod wpływem alkoholu i rażące przekroczenie prędkości

52-latek z powiatu radomskiego został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości oraz znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Jechał aż o 78 km/h szybciej niż pozwala na to prawo. W świetle najnowszych regulacji, służby policyjne zapewniły zabezpieczenie pojazdu marki Skoda na strzeżonym parkingu, jako zabezpieczenie na ewentualną przyszłą karę. Za popełnione wykroczenia, jakim jest jazda w stanie upojenia alkoholowego, mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

We wtorek (9 kwietnia) funkcjonariusze polskiej drogówki przeprowadzili kontrolę prędkości pojazdów na terenie gminy Wierzbica. Podczas tej kontroli, w miejscowości Ruda Wielka, zauważyli samochód marki Skoda poruszający się z nadmierną prędkością. Mimo obowiązującego tam ograniczenia prędkości do 50 km/h, kierowca jechał z prędkością 128 km/h. Policyjna interwencja była natychmiastowa i zakończyła nieodpowiedzialną jazdę kierowcy.

Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą siedzi 52-letni mieszkaniec powiatu radomskiego. Funkcjonariusze przeprowadzili badanie na obecność alkoholu w organizmie mężczyzny i wynik wskazywał na prawie 2 promile alkoholu. Policjanci zdecydowali o zatrzymaniu prawa jazdy 52-latka.

Samochód mężczyzny został zabezpieczony na strzeżonym parkingu w ramach nowych przepisów policji, na poczet ewentualnej przyszłej kary. Sąd będzie decydować o konsekwencjach dla 52-latka, uwzględniając wysokość nałożonej kary oraz możliwość konfiskaty mienia.