Możliwe utrudnienia w Radomiu z powodu przejazdu rowerzystów

Impreza o nazwie „Co Za Jazda!” mogła spowodować pewne problemy komunikacyjne w Radomiu w niedzielne poranki, zwłaszcza w południowej jego części – taką informację przekazał Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. Przyczyną tych utrudnień był zaplanowany na te dni przejazd grupy rowerzystów.

Zgodnie z zapowiedzią, największe trudności występowały mniej więcej między 10.15 a 10.45. Trasa, którą podążali rowerzyści, rozpoczynała się na Rynku. Następnie kierowali się oni kolejno ulicami: Wolność, Reja, Limanowskiego, Narutowicza, Traugutta, Waryńskiego, 25 Czerwca, Słowackiego, Dąbrowskiego, Konopnickiej, Cymerysa-Kwiatkowskiego. Potem przemierzali aleję Grzecznarowskiego, ulice Jana Pawła II oraz Wyścigową i kończyli swoją trasę na ulicach Żołnierzy Misji Pokojowych i Witkacego. Punkt docelowy znajdował się w Sołtykowie.

Przejazd rowerzystów mógł skutkować chwilowymi problemami w ruchu drogowym. Mogło to mieć wpływ nie tylko na kierowców, ale również na pasażerów komunikacji miejskiej, powodując kilkuminutowe opóźnienia w kursach autobusowych na większości linii. MZDiK zwracał się do wszystkich uczestników ruchu drogowego z prośbą o wykazanie szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez teren przejazdu rowerzystów. Zachęcał także do stosowania się do wskazań osób kierujących ruchem lub, jeżeli było to możliwe, do omijania tego obszaru miasta.