Nastoletnia rowerzystka została odeskortowana z drogi ekspresowej przez policję

W sobotę, funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach zatrzymali do kontroli 16-letnią dziewczynę. Młoda rowerzystka niewłaściwie wybrała trasę swojej podróży – jechała drogą ekspresową S7.

Drogi ekspresowe, jak sama ich nazwa sugeruje, są przeznaczone dla pojazdów poruszających się z wyższą prędkością niż na innych typach dróg. Na trasie S7 w Białobrzegach, pojazdy osobowe i ciężarowe pędzą z dużą prędkością. Niestety, czasami zdarza się, że na takiej drodze pojawiają się piesi, rowerzyści lub osoby kierujące skuterami – co jest niezgodne z przepisami i stanowi duże niebezpieczeństwo.

Policja przestrzega i jednocześnie przypomina, że naruszenie tego zakazu wiąże się z konsekwencjami. W najlepszym przypadku osoba łamiąca te przepisy otrzyma mandat karny. W najgorszym scenariuszu może dojść do utraty zdrowia a nawet życia.

Funkcjonariusze pomogli 16-letniej rowerzystce bezpiecznie opuścić drogę ekspresową, korzystając z pasa awaryjnego. Taki pas jest przewidziany do użytku tylko w skrajnych sytuacjach, a nie jako ścieżka rowerowa czy chodnik.