Jedyną szansą na przeżycie dla wielu osób jest transplantacja. O przeszkodach i problemach, z jakimi boryka się polska transplantologia, a także o jej wymiarze prawnym i etycznym, można było dowiedzieć się podczas spotkania edukacyjno-informacyjnego zatytułowanego „Podaruj życie”. Wydarzenie to miało miejsce w Medycznej Szkole Policealnej w Radomiu, a wykłady zaprezentowali specjaliści z dziedziny transplantologii z Warszawy.
W niedzielę, 16 kwietnia, w Medycznej Szkole Policealnej na radomskim Starym Mieście odbyła się sesja edukacyjno-informacyjna. Wydarzenie to było częścią kampanii mającej na celu promocję, demistyfikację i obalenie błędnych przekonań dotyczących przeszczepiania narządów. Przy organizacji wydarzenia współpracował radomski „Medyk”, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Klinika Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Stowarzyszenie Polska Unia Medycyny Transplantacyjnej.
Transplantolodzy i specjaliści z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Warszawie prowadzili wykłady i dyskusje obejmujące prawne, medyczne, etyczne i organizacyjne oblicze polskiej transplantologii. Ponadto uczestnicy mieli okazję wysłuchać i nawiązać kontakt z biorcą przeszczepu. Małgorzata Rudnik podzieliła się swoim osobistym doświadczeniem i życiem po przeszczepie trzustki.