Prezentacja V liceum w Radomiu

W sobotę, 15 kwietnia, V Liceum Ogólnokształcące im. Tytusa Chałubińskiego przyjęło z wizytą uczniów klas ósmych. Podczas tego wydarzenia uczniowie podstawówki mieli okazję zwiedzić laboratorium, gdzie mogli obserwować, a nawet uczestniczyć w różnych eksperymentach z zakresu chemii i fizyki. Dla nikogo nie było nudnej chwili.

Stopniowo uczniowie klas ósmych dokonują wyboru miejsca dalszej edukacji. Proces zapisów do szkół średnich rozpocznie się około połowy maja. Obecnie uczniowie ci zbierają informacje i ustalają, do których szkół złożą swoje podania. 15 kwietnia w V Liceum Ogólnokształcącym im. Romualda Traugutta w Radomiu odbyła się impreza z okazji Dnia Otwartego. Uczniowie szkół podstawowych z miasta i okolic przybyli, aby poznać szkołę i zapoznać się z jej ofertą edukacyjną. Dni Otwarte w radomskich liceach służą promocji lokalnej placówki. Dzięki tym wydarzeniom kadra nauczycielska i uczniowie wspólnie starają się zachęcić potencjalnych uczniów do podjęcia nauki w ich szkole.

Uczestnicy mieli okazję zwiedzić różne pracownie i sale lekcyjne. Uczniowie ósmej klasy mogli zapoznać się z profilami klas planowanych na nadchodzący rok akademicki, zaangażować się w rozmowy z nauczycielami i poznać ogólną atmosferę panującą w „Traugutta”.