Nowa wystawa edukacyjna w Fotoplastykonie

Kamienica Deskurów będzie gospodarzem wyjątkowej uroczystości, którą zorganizowano we współpracy z VI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi imienia Jana Kochanowskiego w Radomiu. Tego wieczoru zaplanowano specjalne nocne zwiedzanie wystawy „Beksiński w Radomiu”, którą uświetni czytanie opowiadań Zdzisława Beksińskiego w wykonaniu Alana Bochnaka, aktora Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

Mało kto wie, że Zdzisław Beksiński, poza malowaniem, zajmował się także pisaniem. W 2015 roku ukazały się niepublikowane wcześniej dzieła artysty, które ujawniają jego skomplikowaną naturę, ukazując jego lęki i obsesje. Literacki świat Beksińskiego jest pełen spisków, niejasnych intencji i sennych pejzaży, co pozwala na spojrzenie na jego twórczość z nowej, literackiej perspektywy.

Nocne zwiedzanie wystawy „Beksiński w Radomiu” będzie więc wyjątkową okazją, aby poznać twórczość Zdzisława Beksińskiego na różnych płaszczyznach, od malarstwa, przez fotografię i fotomontaż, aż po literaturę.