Nowe bloki powstaną tuż obok radomskiego zalewu

Rozpoczęły się prace nad projektem mieszkaniowym zlokalizowanym przy ulicy Stasieckiego, w bliskim sąsiedztwie zbiornika Borki w Radomiu. Inwestycja finansowana jest przez miejską spółkę RTBS Administrator. Rezerwacje na mieszkania są już otwarte.

W najbliższym tygodniu na stronie internetowej firmy pojawią się renderingi budynków, a rezerwacje mieszkań są obecnie dostępne w biurze RTBS Administrator. W trzech realizowanych budynkach znajdzie się łącznie 81 lokali o powierzchni od 28 do 100 metrów kwadratowych.

Realizowane obecnie bloki, których zakończenie planowane jest na marzec 2025 roku, finansuje firma Arbud, ta sama, która odpowiada za budowę osiedla Magnolia na radomskim Golębiowie dla RTBS Administrator. Wykonawca zajmie się zagospodarowaniem terenu, obejmującym wykonanie chodników, dróg, miejsc postojowych, wiat śmietnikowych, placów gospodarczych, placu zabaw oraz ogólnego zagospodarowania terenu. W budynkach zostaną zamontowane windy.

Dodatkowo spółka zamierza wybudować w sąsiedztwie dwa kolejne bloki, ale prace rozpoczną się dopiero jesienią przyszłego roku. Obecnie RTBS Administrator przygotowuje się do budowy dziewięciopiętrowego budynku w Józefowie, w którym znajdzie się 90 mieszkań czynszowych.