Niektóre z radomskich apartamentowców są niemal ukończone

Staszica House, nowo wybudowany kompleks apartamentowy w pobliżu Urzędu Miejskiego w Radomiu, jest już gotowy. Położony w samym sercu Radomia budynek mieszkalny znajduje się w pobliżu Urzędu Miejskiego i VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego, a inwestorem projektu jest ZGG Invest.

Chociaż pozostały jeszcze drobne prace wykończeniowe, właściciele lokali są w trakcie dostosowywania swoich mieszkań do własnych upodobań. Robert Gędaj, jeden z deweloperów apartamentowca, potwierdza, że wszystkie lokale zostały sprzedane i trwa przekazywanie ich właścicielom. Ten dodatek do ulicy Staszica zrewitalizował okolicę, ponieważ nowoczesny apartamentowiec wyróżnia się na tle starszych budynków w okolicy.

Staszica House składa się z czterech kondygnacji, na których znajdują się 52 mieszkania i podziemny parking. Wszystkie mieszkania zostały sprzedane jeszcze przed ukończeniem budynku.Budynek Staszica House pełni dwie podstawowe funkcje – mieszkalną i komercyjną – a także dwie funkcje drugorzędne – komunikacyjną i parkingową. Lokale mieszkalne są połączone z trzema klatkami schodowymi (A, B i C), które są wolne od dymu tytoniowego i wyposażone w windy w ich centrach. Projekt budynku, oglądany z góry, przypomina odwróconą literę H o nieregularnym kształcie.