Niezwykła wystawa w radomskim muzeum

O wystawie dyskutowali prowadzący muzeum: Leszek Ruszczyk i Adam Duszyk, a konkrety podał ks. dr Michał Krawczyk, kurator wystawy.

Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu powstało z kolekcji podarowanej w latach 20. przez księdza Jana Wiśniewskiego. Chcąc uczcić pamięć naszego założyciela i pierwszego dobroczyńcy w 80. rocznicę jego śmierci, która przypada w 2023 roku, postanowiliśmy oddać wyjątkowy hołd osobie niezwykle zasłużonej dla Radomia i okolic. W związku z tym nasz obszerny hołd poświęcony jest radomskiemu duchowieństwu i jego roli w rozwoju Radomia i regionu” – wspomina dyrektor Leszek Ruszczyk.

Jak podaje jej kurator, ks. dr Michał Krawczyk, wystawa skupi się na uhonorowaniu nieżyjących już biskupów z diecezji radomskiej oraz wybranych biskupów z regionu radomskiego, którzy w znaczący sposób wpisali się w historię polskiego Kościoła i naszego narodu na przestrzeni wieków.

Zaprezentowane zostaną przedmioty związane z cenionymi i godnymi uwagi postaciami religijnymi, a także fotografie i fragmenty filmów.