Nowy port lotniczy Warszawa-Radom: alternatywa dla Modlina i oczekiwane kierunki lotów

Rozważa się, aby Radom stał się kolejnym po Modlinie zamiennikiem dla warszawskiego portu lotniczego. Wielka inwestycja w Radomiu przyciąga wielką uwagę, ale również wywołuje kontrowersje i emocje zarówno wśród komentatorów jak i pasażerów. Już wiadomo kiedy ten nowy port zostanie otwarty i które destynacje będą dostępne dla pasażerów z niego korzystających. Biura podróży, takie jak Rainbow i Rego-Bis, już deklarują, że będą współpracować z nowym portem Warszawa-Radom. Co już wiemy i czego możemy oczekiwać od nowego lotniska w Radomiu?

Zaplanowano oficjalne otwarcie nowego portu lotniczego w Radomiu na 27 kwietnia 2023 roku. Tego dnia wieczorem ma tam wylądować pierwszy samolot pasażerski, który przyleci z Paryża.

Podróże do nowego portu lotniczego z Warszawy (nie uwzględniając dojazdu własnym pojazdem) można łatwo zorganizować. Najprostszym sposobem jest pojechać pociągiem do Radomia, a następnie skorzystać z autobusów linii nr 5 lub 14, które będą zawozić pasażerów z dworca do terminala lotniska.

Władze radomskiego portu zapowiadają również uruchomienie szybkich połączeń autobusowych (shuttlebus) między terminalem w Radomiu a Lotniskiem Chopina w Warszawie. Te autobusy będą przeznaczone dla pasażerów linii PLL LOT, a koszt przejazdu prawdopodobnie będzie wliczony w cenę biletu lotniczego.

Niestety, jest jedna niedobra wiadomość: najprawdopodobniej Centrum Rozrywkowo-Edukacyjne w terminalu lotniska w Radomiu nie zostanie otwarte na czas na okres letni. Nowoczesny pawilon przeznaczony dla dzieci i młodzieży ma zostać ukończony najpewniej dopiero na przełomie sierpnia i września 2023 roku.