Nowy rodzaj znieczulenia dla mam w ciąży w radomskim szpitalu

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny mieszczący się w Radomiu jako pierwszy tego typu w okolicy prowadzi poród w znieczuleniu zewnątrzoponowym. Ten rodzaj znieczulenia odrętwia uczucie bólu i zmniejsza intensywność bolesnych skurczów porodowych.

Kobiety, które spodziewają się dziecka i chcą przeżyć bezbolesny poród, nie muszą wyjeżdżać poza miasto, ponieważ nasz Oddział Kliniczny Ginekologii i Położnictwa ma wszystko, czego potrzebują. Pierwsze pacjentki naszego oddziału skorzystały już ze znieczulenia zewnątrzoponowego, które jest zarówno bezpieczne i skuteczne, jak i nie wpływa na czas trwania czy etapy porodu. Przyszła mama nadal będzie odczuwać ciśnienie rodzącego się dziecka i może aktywnie uczestniczyć w tym procesie. Koszt znieczulenia pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia – podaje Mazowiecki Szpital Specjalistyczny na radomskim Józefowie.

Anestezjolog jest odpowiedzialny za podawanie znieczulenia. Polega to na wprowadzeniu leków znieczulających do przestrzeni kanału kręgowego w pobliżu nerwów, które rozpoznają ból. Taka forma uśmierzania bólu podczas porodu pozwala kobiecie zachować świadomość podczas całego procesu rodzenia, pełną aktywność ruchową oraz możliwość wyboru pożądanej pozycji porodowej. Dodatkowo ułatwia współpracę pomiędzy personelem medycznym i położniczym.