Ostateczny werdykt na temat warsztatów dziennikarskich prowadzonych przez Radio Radom w szkołach radomskiego regionu

Dobiegły końca unikalne warsztaty dziennikarskie, które były realizowane przez profesjonalistów z Radia Radom w edukacyjnych placówkach na obszarze Radomia i okolic. Te wydarzenia, które stanowiły ósmą odsłonę inicjatywy nazywanej „Złota 10, czyli Mazowiecka Szkółka Dziennikarska”, były gorąco oczekiwane przez młodych ludzi.

Głównym założeniem tych zajęć było zaszczepienie pasji do pracy dziennikarskiej wśród studentów pochodzących z mniejszych społeczności. Wypowiedzi uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej imienia błogosławionego księdza profesora Franciszka Rosłańca w Wyśmierzycach sugerują, że cel ten został osiągnięty.

Uważa ona, że jest to fantastyczna inicjatywa, w której uczestniczą już nie po raz pierwszy i mają w tym obszarze pewne sukcesy. W jej ocenie, każda innowacja i nowe doświadczenie wprowadzane do szkolnej przestrzeni jest warte swojej ceny. Jeśli choćby dwie lub trzy osoby z 30-osobowej grupy zostaną zarażone pasją do dziennikarstwa i skorzystają z niej w przyszłości, to wszystko było warte. Dyrektor jest bardzo zadowolona z tej inicjatywy, uważa, że warsztaty te stymulują myślenie, rozbudowują słownictwo i kształtują opinie na różne tematy, dlatego zawsze są one wartościowe.