Policjant nieumyślnie oddał strzał w budynek Komisariatu II Policji w Radomiu

Wydarzył się incydent, w którym funkcjonariusz policji wystrzelił w kierunku II Komisariatu Policji w Radomiu. Mimo że strzał przeszedł przez okno budynku, nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Prokuratura natychmiast rozpoczęła pracę na miejscu zdarzenia i śledztwo w tej sprawie.

Zakłócenie porządku miało miejsce we wtorek, jak podaje poseł Konrad Frysztak. Stwierdził, że pocisk przeszedł przez szybę i wydostał się na zewnątrz budynku. Poseł informował o tym incydencie za pośrednictwem mediów społecznościowych, zaznaczając, że do tej pory nie udało się odnaleźć pocisku oraz że nie ma wiadomości o jakiejkolwiek szkodzie spowodowanej osobom trzecim.

Frysztak zauważył pewną symbolikę tego dnia, kiedy to komendant główny policji, Jarosław Szymczyk, kończył swoją służbę. W wydarzeniach tego dnia widział dowody na konieczność dogłębnej reformy Policji w całym kraju.

Informacje o tym zdarzeniu dotarły do naszej redakcji we wtorkowe popołudnie. Reporter TVN24 dowiedział się, że incydent miał miejsce podczas treningu strzeleckiego, mającego na celu doskonalenie umiejętności posługiwania się bronią. Wkrótce po treningu planowany był egzamin strzelecki. Strzał oddał policjant z 25-letnim stażem. W wyniku incydentu uszkodzony został nie tylko szyba w komisariacie, ale także elewacja budynku, na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.