Ostatnia szansa na składanie propozycji w sprawie radomskiego budżetu obywatelskiego

Jeszcze tylko do niedzieli, 30 kwietnia, trwa termin składania wniosków do Radomskiego Budżetu Obywatelskiego 2024. W ten weekend dokumenty można składać w Galerii Słonecznej i Domu Deskurów. Alternatywnie, w każdej chwili przyjmowane są zgłoszenia online.

W sobotę, 29 kwietnia, w godzinach 15-17, formularze wniosków można znaleźć w Galerii Słonecznej, mieszczącej się na drugim piętrze w punkcie obsługi mieszkańców miasta. Natomiast w niedzielę, 30 kwietnia, w godz. 9-15, dokumenty można składać w Domu Deskurów.

Do środy, 26 kwietnia, Urząd Miasta zebrał 79 zgłoszeń, z czego 49 to formularze papierowe, a pozostałe złożone online.

Zostało jeszcze kilka dni, a dotychczasowe doświadczenia wskazują, że większość zgłoszeń dociera tuż przed terminem. Monika Skopek z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Radomiu dzieli się informacją, że już teraz otrzymują zapytania od osób przygotowujących swoje dokumenty i szukających wyjaśnień.

Przypomnijmy, że w Radomskim Budżecie Obywatelskim na rok 2024 do podziału przeznaczono 7 milionów 458 tysięcy złotych. Głosowanie zaplanowano między 7 a 27 sierpnia 2023 roku, a ogłoszenie wyników do 15 września.