Pamięć o biskupie Janie Chrapku uczczona specjalnym koncertem w Radomiu

W nadchodzącą niedzielę, w kościele parafialnym pw. św. Łukasza w Radomiu, odbędzie się koncert upamiętniający postać bp Jana Chrapka. Na organach zasłyszmy mistrzowską grę Roberta Grudnia, który będzie wspierany przez Fryderyka Giorganni grającego na skrzypcach. Za organizację tego muzycznego wydarzenia odpowiadają parafia św. Łukasza w Radomiu, Fundusz im. Biskupa Jana Chrapka oraz sam Robert Grudzień.

Koncert został zaplanowany na 23 czerwca i rozpocznie się punktualnie o godzinie 16:00 w przestrzeni kościelnej pw. św. Łukasza na osiedlu Michałów. Wydarzenie ma na celu podziękowanie za wieloletnią współpracę Roberta Grudnia z Biskupem Janem Chrapkiem, jak również za liczne nagrody jakie otrzymał, między innymi Viventi Caritate od Funduszu imienia bp. Jana Chrapka działającego przy Caritas Diecezji Radomskiej oraz odznaczenie „Mój Radom”.

Robert Grudzień z sentymentem wraca do wspomnień z czasów współpracy z Biskupem Radomskim. Współpraca ta skupiała się wokół wielu znaczących wydarzeń artystycznych. Pierwszym z nich był koncert z uczestnictwem Krzysztofa Pendereckiego z 2001 roku. Dzięki wsparciu biskupa Jana udało się zaprosić jednego z najważniejszych kompozytorów na świecie, co początkowo wydawało się niemożliwe. Był to trudny czas dla Radomia, gdy miasto zmagało się z problemem wysokiego bezrobocia. Biskup często używał określenia „mój Radom”, które stało się słynne dzięki mediom. Czas pobytu biskupa Jana w Radomiu i diecezji radomskiej był pełen nie tylko działań charytatywnych, ale także kulturalnych. Robert Grudzień wspomina, jak otrzymał od bp. Jana wpis do swojego albumu „Kardynałowie”. Na jednym z koncertów w radomskiej katedrze bp Chrapek wyraził nadzieję, że Robert Grudzień będzie dalej organizować koncerty i festiwale.