Poszukiwany za zaległe alimenty 31-latek z Radomia zatrzymany

Podczas gdy większość z nas uważa świeżo opadły śnieg za jedynie piękny widok, radomscy policjanci wykorzystali go jako narzędzie do złapania poszukiwanego mężczyzny. Jak poinformowała Justyna Jasiewicz, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, funkcjonariusze namierzyli i zatrzymali 31-latka, od długiego czasu unikającego płacenia alimentów na swoje dzieci.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek, kiedy to śledczy ruszyli do gospodarstwa położonego w okolicach gminy Gózd w powiecie radomskim. To właśnie tam, jak przypuszczali, ukrywał się mężczyzna poszukiwany listem gończym. Okazało się, że podejrzenia były słuszne – 31-latek znalazł schronienie w pomieszczeniach gospodarczych na terenie posesji należącej do jego rodziny.

Gdy poszukiwany zauważył nadciągających policjantów, podjął desperacką próbę schowania się w pobliskim lesie. Jednak nie był w stanie zmylić funkcjonariuszy – dzięki śladom na śniegu, kryminalni odnaleźli go ukrywającego się w gęstwinie leśnej – relacjonuje rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Po zatrzymaniu mężczyzna został przetransportowany do aresztu śledczego, gdzie będzie musiał odsiedzieć zasądzoną wcześniej karę za niewywiązywanie się z obowiązku alimentacyjnego.