Prokurator z Radomia, która prowadziła auto pod wpływem alkoholu, odwołuje się od decyzji o uchyleniu jej immunitetu

Prokurator z Radomia, która w kwietniową noc popadła w konflikt z prawem, kierując samochodem po spożyciu alkoholu, do tej pory nie przeszedł procesu przesłuchania. Jak wynika z informacji uzyskanych przez Radio dla Ciebie, ta kobieta zdecydowała się na odwołanie od decyzji o pozbawieniu jej immunitetu prokuratorskiego. Jednakże, nie zostało jeszcze ustalone, kiedy odbędzie się rozprawa dotycząca tego odwołania.

Mimo iż od momentu zdarzenia upłynęło już ponad cztery miesiące, prokuratora, która była pod wpływem alkoholu podczas prowadzenia pojazdu, nie przesłuchano jeszcze. Informacje uzyskane z Prokuratury Okręgowej w Lublinie sugerują, że termin rozpatrzenia odwołania, które wniosła wspomniana prokurator, nadal pozostaje niewiadomym. To implikuje brak informacji na temat daty przeprowadzenia czynności procesowych z udziałem tej osoby. Zdarzenie miało miejsce w nocy 15 kwietnia, a badanie wykazało wówczas obecność w organizmie kobiety ponad dwóch promili alkoholu. Następstwa incydentu to zawieszenie w pełnieniu obowiązków służbowych oraz pozbawienie immunitetu.

Po tym jak Izba Odpowiedzialności Zawodowej Sądu Najwyższego podjęła decyzję o możliwości pociągnięcia prokurator do odpowiedzialności karnej, czyli de facto uchylenia jej immunitetu, otworzyła się droga do wykonania czynności związanych z ogłoszeniem zarzutów – tłumaczy rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Agnieszka Borkowska.