Radom planuje budowę nowego bloku mieszkalnego

W Radomiu, na osiedlu Michałów, planowane jest wzniesienie nowego, dziewięciopiętrowego budynku z mieszkaniami do wynajęcia, które będą stanowić część mienia komunalnego. Budynek ma mieć 90 jednostek mieszkalnych – taką informację podały lokalne władze. Proces przetargowy na realizację tego projektu został uruchomiony we wtorek.

Blok mieszkalny ma być usytuowany na skrzyżowaniu ulic Piastowskiej i Łokietka. Z informacji podanych przez Urząd Miasta Radom wynika, że na ten cel gmina otrzymała fundusze z Banku Gospodarstwa Krajowego w kwocie przekraczającej 37 milionów złotych. Radom będzie musiał się także dołożyć do tego projektu, a jego wkład finansowy szacowany jest na ponad 9 milionów złotych.

W planowanym dziewięciopiętrowym bloku mieszkalnym przewidziano 90 lokali o metrażach od 32 do 63 metrów kwadratowych. Większość z nich to mieszkania trzypokojowe. Przewidziano również miejsce dla mniejszych jednostek, jak mieszkania dwupokojowe i kawalerki. Dodatkowo, pięć mieszkań na parterze zostanie dostosowanych do specjalnych potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Zakończenie prac budowlanych i oddanie nowego bloku do użytkowania zaplanowano na rok 2026. Informacje o przetargu na realizację tego projektu opublikowano we wtorek w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Radomiu. Oferty można składać do 8 września bieżącego roku.