Radom: Powrót spektakularnych pokazów lotniczych po pięciu latach przerwy

W 2021 roku, po pięcioletniej przerwie, Radom ponownie staje się miejscem fascynujących i pełnych emocji pokazów lotnictwa. W dniach 26 i 27 sierpnia będzie można podziwiać różnego rodzaju statki powietrzne w ramach tego wyjątkowego wydarzenia. Zapowiedziane zostały liczne atrakcje i wystąpienia potwierdzonych uczestników.

Z całą pewnością jednym z najciekawszych punktów programu będą prezentacje z udziałem silnej reprezentacji lotnictwa bojowego. Będzie to rzadka okazja, aby na własne oczy zobaczyć wszystkie trzy typy odrzutowców bojowych, które aktualnie są eksploatowane przez Siły Powietrzne. Wśród nich znajdą się stare, ale jare Su-22 oraz MiG-29, które mogą być prezentowane publiczności po raz ostatni. Nie zabraknie również nowoczesnych maszyn F-16C/D Jastrząb, zaprezentowanych przez zespół F-16 Tiger Demo Team Poland z 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu-Krzesinach. W ich wykonaniu możemy spodziewać się szybkiego i dynamicznego popisu umiejętności w powietrzu.

Nowością na tegorocznych pokazach będą niewątpliwie niedawno zakupione lekkie samoloty bojowe FA-50. Będzie to okazja, aby przyjrzeć się jednej z tych innowacyjnych maszyn na wystawie statycznej, natomiast druga ma szansę dać publiczności prawdziwe show w powietrzu. Na listę atrakcji trzeba również dodać nowoczesne odrzutowce szkolne M-346 Master, które będą prezentowane zarówno na lądzie, jak i w przestworzach.