Radom Tańczy: Miejski taneczny festiwal

Radom Tańczy to regularnie organizowany festiwal taneczny, który z roku na rok przyciąga coraz więcej mieszkańców miasta. O jego popularności świadczy stale rosnąca frekwencja, co potwierdza, że radomianie uwielbiają tańczyć. W tym roku, podczas trzech letnich wieczorów: 22 i 29 lipca oraz 26 sierpnia, centrum wydarzeń stanowi Plac Corazziego.

Pierwszy taneczny spektakl odbędzie się w sobotę 22 lipca, gdzie uczestnicy będą mieli okazję poruszać się w rytm największych hitów Michaela Jacksona. Parkiet miejski rozgrzeją nuty popu, R&B, soulu, rocka i funku. Wieczór umili pokaz tańca oraz warsztaty taneczne. DJ wraz z tancerzem poprowadzi uczestników przez różne etapy muzycznej kariery króla popu, a dodatkowo atmosferę podkręci pokaz video teledysków.

Następna sobota, 29 lipca, zaprasza do tańca w rytmach Bachata (wymowa: baciata). Ten styl taneczny jest nieco podobny do innych latynoamerykańskich tańców, lecz charakteryzuje się większą dozą sensualności. Tancerze wprowadzą uczestników w gorący klimat bachaty zarówno poprzez pokaz tańca, jak i warsztaty nauki podstawowych kroków. Całość uroczystego wieczoru dopełni muzyka serwowana przez DJ’a.