Radom zmagający się z utrudnieniami w ruchu drogowym podczas trzeciego protestu rolników przeciwko decyzji UE o Zielonym Ładzie

Zamieszki rozpoczęły się od narastających komplikacji w ruchu drogowym. Mieszkańcy Radomia musieli dziś wykazać się dużą cierpliwością, gdyż drogi miejskie były ogarnięte trzecią falą protestów ze strony rolników. Rolnicy, nie zgadzając się z postanowieniem Unii Europejskiej na temat Zielonego Ładu, zdecydowali się działać, co doprowadziło do znacznych opóźnień w komunikacji miejskiej.

Tomasz Wróbel, który pełnił funkcję koordynatora grupy protestującej z gminy Iłża, udzielił wypowiedzi na ten temat. Przykładowe trudności w podróżowaniu zaczęły się już o godzinie 10:00, kiedy to rolnicy blokowali cztery główne ronda w obrębie miasta.

Po godzinie 11:00 protestujący zmienili lokalizację swojego działania i skierowali się do punktu kontrolnego Inspekcji Transportu Drogowego znajdującego się przy ulicy NSZZ Solidarność. Zaplanowano, że akcja protestacyjna będzie trwała do godziny 18:00.

Dla tych, którzy chcieliby zobaczyć, jak wyglądała sytuacja na drogach, przygotowano fotorelację. Zdjęcia ukazują utrudnienia na Rondzie Matki Bożej Fatimskiej, które znajduje się na skrzyżowaniu ulicy Słowackiego, alei Wojska Polskiego oraz alei Grzecznarowskiego.