Radomskie lotnisko osiąga rekordową liczbę pasażerów

Lotnisko Warszawa-Radom funkcjonuje zaledwie od pięciu tygodni, a już 3 czerwca odnotowano 10 000 pasażerów. W tak krótkim okresie ustanowiono nowy rekord roczny, pokonując wynik z 2016 roku. Rzecznik lotniska, Anna Dermont, wyraziła swoje zadowolenie z tak dużej liczby korzystających z usług portu, co świadczy o dużym potencjale i zmianie wizerunku lotniska na przestrzeni ostatnich lat.

10-tysięczną pasażerką była Anna z Radomia, która razem z rodziną udała się na wakacje do Turcji. Na pamiątkę tego wyjątkowego lotu otrzymała prezent – zestaw walizek korespondujący z barwami logo lotniska.

W sobotę, 3 czerwca, wystartował pierwszy samolot czarterowy na trasie do Antalyi. Mimo iż na razie operuje tam tylko PLL LOT, niedługo dołączy także Enter Air. Lotnisko w Radomiu oferuje również regularne połączenia do takich miast jak Paryż, Rzym, Preweza, Warna oraz Tirana. W przypadku tego ostatniego miejsca dostępne będą również loty czarterowe.

Jednakże, nie wszystkie plany związane z lotniskiem w Radomiu zostały zrealizowane. Na początku maja biuro podróży Itaka ogłosiło anulowanie wycieczek do Tunezji z tego portu. Przyczyną była niska liczba osób zainteresowanych wylotami do Monastyru.