Radomskie piłkarki ręczne wciąż bez zwycięstwa w Superlidze

Piłkarki ręczne z Pre Zero APR Radom nadal nie mogą cieszyć się z pierwszej wygranej w rozgrywkach drugoligowych. Tym razem musiały uznać wyższość przeciwniczek z Ruchu Chorzów, przegrywając z nimi na ich terenie.

Punktacja spotkania wyglądała następująco: KPR Ruch Chorzów – PreZero APR Radom 33:22, z połową wyniku 18:10 dla chorzowianek. Skład drużyny radomskiej prezentował się następująco: Kolasińska i Barańska na bramce; Domka zdobyła 6 punktów, Michalska 5, Machnio i Koss po 3, Głuszko i Papke po 2, oraz Wach z 1 punktem. Dylewska, Mazurkiewicz, Baczewska, Nowak, Gajewska oraz Adaczyńska nie zdobyły punktów.

Po przegranej inauguracji sezonu na własnym terenie z Samborem Tczew (wynikiem 25:27), szczypiornistki Akademii Piłki Ręcznej Radom udały się do Chorzowa. Ich rywalki to drużyna spadająca z najwyższego poziomu rozgrywek, podczas gdy radomianki dopiero starają się o awans.

Mecz rozpoczął się dobrze dla zawodniczek z Radomia. Odpowiadały one skutecznie na ataki Ruchu Chorzów, dzięki czemu wynik przez dłuższy czas oscylował w okolicach remisu. „Graliśmy swoją piłkę przez pierwsze 10 minut meczu. Ruch nie stanowił dla nas zagrożenia w ataku, byliśmy równorzędnym partnerem” – komentował Adrian Kondraciuk, trener drużyny radomskiej.