Ratownicza interwencja radomskiej policji na ulicach miasta

Podczas rutynowego patrolu ulic Radomia, funkcjonariusze z Pierwszego Komisariatu Policji natknęli się na niecodzienną sytuację – młodą dziewczynę z trudnościami w oddychaniu. Zareagowali natychmiast, udzielając pierwszej pomocy i przekazując jej pod opiekę medyczną. 14-letnia poszkodowana następnie została przetransportowana do szpitala.

Wydarzenie miało miejsce w sobotni wieczór, 14 października, kiedy to policjanci z Wydziału Kryminalnego pełnili służbę w terenie. Wśród przechodniów na jednej z ulic zauważyli grupę ludzi, a jedna z nich wydawała się osuwać na ziemię. Funkcjonariusze natychmiast przerwali patrol i podbiegli do zgromadzonej młodzieży. Okazało się, że jedna z nich, 14-letnia dziewczyna, borykała się z problemami z oddychaniem. Trzymając się za klatkę piersiową narzekała na ból serca.

Policjanci bez wahania wezwali karetkę pogotowia, jednocześnie rozpoczynając udzielanie pierwszej pomocy. Cały czas monitorowali oddech i tętno dziewczyny, zapewniając jej bezpieczeństwo do momentu przyjazdu karetki. Nie zapomnieli również o powiadomieniu rodziców 14-latki o zaistniałej sytuacji. Gdy pomoc medyczna dotarła na miejsce, dziewczyna została przekazana w ręce profesjonalistów i natychmiast przewieziona do szpitala.