Sąd w Radomiu nakłada trzymiesięczny areszt na podejrzanych o posiadanie dużej ilości narkotyków

W Radomiu dwaj mężczyźni zasiedli na trzy miesiące w areszcie tymczasowym, będąc podejrzanymi o przechowywanie dużej ilości środków odurzających. Informację tę przekazała publicznie mazowiecka policja, która niedawno udaremniła próbę wprowadzenia na rynek aż 16,5 kg kokainy i heroiny. Estymowane czarne stopy tych narkotyków wynoszą aż około 6 milionów złotych.

Informacje na ten temat przekazała rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, podinspektor Katarzyna Kucharska. Z jej słów wynika, że zatrzymanie 41-letniego i 46-letniego mężczyzn miało miejsce w minionym tygodniu w jednym z radomskich budynków. Zostali oni osaczeni przez funkcjonariuszy, którzy natknęli się na nich podczas procesu mielenia i pakowania narkotyków do dystrybucji.

W jednym z pomieszczeń policjanci odnaleźli sprzęt używany do produkcji narkotyków: prasę hydrauliczną, mikser, zgrzewarkę i 10 opakowań ze skompresowaną substancją. W nich znaleziono łącznie około 10,5 kg kokainy. Z kolei w samochodach, które były użytkowane przez podejrzanych, policjanci odnaleźli 12 kostek, owiniętych brązową taśmą, zawierających około 6 kg heroiny. Czarnorynkowa wartość odkrytych narkotyków wynosi około 6 milionów złotych. Policjanci zabezpieczyli również kwotę przekraczającą 241 tysiące złotych na pokrycie ewentualnych kar.

Prokurator postawił obu zatrzymanym zarzut posiadania dużej ilości środków odurzających. Jeżeli zostaną uznani za winnych, grozi im kara do 10 lat więzienia.