Sparingowy triumf Radomiaka Radom nad Koroną Kielce w przygotowaniach do sezonu

W dniu 26 czerwca, na stadionie w Radomiu, doszło do sparingowego starcia pomiędzy lokalnym zespołem Radomiak Radom a drużyną Korony Kielce. Zacięte rywalizacje zakończyły się wyraźnym zwycięstwem gospodarzy – Radomiak zdemolował Koronę wynikiem 3:0. Autorkami punktów byli Rafał Wolski, który zdobył bramkę w 19 minucie, Jan Grzesik z golem na koncie w 30 minucie oraz Dominik Sokół, który ustalił wynik meczu w 69 minucie.

Poza strzelcami bramek, świetne umiejętności zaprezentował również Maciej Kikolski, nowo pozyskany bramkarz drużyny z Radomia. Mistrzowski obronił trzy niebywałe sytuacje, które mogły zakończyć się strzałem. Niezwykle dobrą formę pokazali także Vagner Gonçalves i Bruno Jordão.

Spotkanie ze środowego dnia było dla Radomiaka pierwszym testem przed rozpoczęciem nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy. Zespół planuje jeszcze trzy kolejne sparingi, z następnym już 3 lipca przeciwko Cracovii. Sezon ekstraklasy pod wodzą Bruno Baltazara rozpoczną na wyjeździe 20 lipca, mierząc się z GKS Katowice.

Z kolei dla Korony Kielce towarzyski mecz z drużyną Radomiaka był już drugim elementem przygotowań do nadchodzącego sezonu. Wcześniej, Korona podzieliła punkty z Motorem Lublin remisując 1:1. Kolejne starcia zaplanowane są na 29 czerwca z Ruchem Chorzów, 6 lipca z Górnikiem Łęczna (oba mecze odbędą się w Kielcach) oraz 13 lipca z Piastem Gliwice.