Tragiczny wypadek w Radomiu: 71-letni kierowca potrącił 42-letnią rowerzystkę

25 czerwca (wtorek) w Radomiu miało miejsce zgubne zdarzenie drogowe. Kierujący pojazdem marki SangYong, 71-letni mężczyzna, omijając przed przejściem inny pojazd, niefortunnie potrącił kobietę na rowerze, która korzystała z drogi dla rowerów. W wyniku tego zdarzenia, poszkodowana 42-latka została natychmiast przewieziona do szpitala. Sprawca wypadku musiał oddać swoje prawo jazdy w ręce policji. Wzywamy do zachowania szczególnej ostrożności na drodze.

Zdarzenie miało miejsce na ulicy Maratońskiej. Pierwsze ustalenia policji sugerują, że mężczyzna poruszał się lewym pasem ruchu w stronę ulicy Kieleckiej. W pewnym momencie ominął stojący przed przejściem ciężarówkę i niestety uderzył w przechodzącą przez przejazd dla rowerów 42-latkę. Kobieta natychmiast trafiła pod opiekę medyczną. Policja zabrała sprawcy prawo jazdy na czas wyjaśnienia całego incydentu.

Funkcjonariusze policji intensywnie pracują nad wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w pobliżu przejść dla pieszych. Takie sytuacje, jak omijanie pojazdu przed przejściem dla pieszych i przejazdem dla rowerów, mogą prowadzić do poważnych w skutkach zdarzeń. Wystarczy jedna chwila nieuwagi, a może dojść do tragedii. Nie chodzi tutaj tylko o przestrzeganie przepisów, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo i życie drugiego człowieka, który jest bezbronny wobec nadjeżdżającego pojazdu. Kierowcy popełniający tego typu wykroczenia powinni być świadomi, że nie ma dla nich łagodniejszych konsekwencji.