Stabilna liczba pracowników gwarantuje obsługę sezonu letniego w Lotnisku Warszawa-Radom

Polskie Porty Lotnicze, czyli podmiot zarządzający Lotniskiem Warszawa-Radom, twierdzą, że posiadają odpowiednią liczbę pracowników do sprawnej obsługi lotów planowanych na nadchodzący sezon letni. To wyjaśnienie przyszło jako reakcja na publikację na stronie wnp.pl, sugerującą, że lotnisko, zbudowane za kwotę 800 milionów złotych, działa „na żądanie” i że kontrolerzy ruchu lotniczego są dostępni tylko w określonych godzinach.

Na pytania zgłoszone przez money.pl, Polskie Porty Lotnicze odpowiadały szczegółowo na temat składu kadry pracowniczej na lotnisku w Radomiu. Zgromadziły tam 194 osoby, w tym członków Lotniskowej Straży Pożarnej, personel Służby Ochrony Lotniska, pracowników follow-me, dyżurnych portu, koordynatorów oraz tych odpowiedzialnych za utrzymanie nawierzchni.

Piotr Rudzki, reprezentujący biuro prasowe Polskich Portów Lotniczych, dodaje do tego obrazu. Podkreśla on, że całkowita liczba osób zaangażowanych w obsługę lotniska przekracza 500, jeśli uwzględnić również pracowników Polskich Portów Lotniczych.