Święto Zmarłych: Apel o bezpieczeństwo od policji

Z okazji Dnia Wszystkich Świętych, kiedy to odwiedzamy groby naszych bliskich, zapalamy znicze i składamy kwiaty, warto również pomyśleć o swoim bezpieczeństwie. Sierżant sztabowy Kamil Warda z radomskiej Komendy Wojewódzkiej Policji przypomina o kilku podstawowych zasadach.

Na samym początku, zanim opuścimy nasze domy, pamiętajmy o zamknięciu drzwi i okien oraz unikajmy zostawiania kluczy w miejscach łatwo dostępnych jak np. pod wycieraczką. To proste działania mogą uchronić nasz dom przed włamaniem.

Kiedy dotrzemy na miejsce, czyli na cmentarz, powinniśmy zawsze pamiętać o zamknięciu samochodu oraz nie pozostawianiu cennych przedmiotów w miejscach dobrze widocznych. Dla tych, którzy korzystają z komunikacji publicznej, sierżant Warda przypomina o konieczności pilnowania swojego bagażu podręcznego.

Sierżant Kamil Warda ostrzega też przed zabieraniem ze sobą dużej ilości gotówki i zwraca uwagę na to, by trzymać wszelkie wartości przy sobie. Radomscy funkcjonariusze policji apelują o zachowanie zimnej krwi, ograniczenie prędkości na drodze oraz przestrzeganie poleceń strażników prawa.