Sytuacja zdrowotna Mariusza Kamińskiego: informacje od doradców prezydenckich

Stan zdrowia Mariusza Kamińskiego, byłego parlamentarzysty partii Prawo i Sprawiedliwość, stał się tematem rozmów medialnych. Potwierdzenie faktu przewiezienia go do szpitala dostarczyli doradcy prezydenta – Błażej Poboży oraz Stanisław Żaryn. Dodatkowo, zgodnie z doniesieniami prasowymi, Kamiński nie jest już pacjentem szpitala.

Błażej Poboży podkreślił, że choć stan zdrowia Mariusza Kamińskiego jest poważny, nie stanowi on zagrożenia dla jego życia. Doradca prezydenta zaznaczył dramatyczność sytuacji wynikającą z faktu hospitalizacji Kamińskiego na oddziale ratunkowym. W tym kontekście Poboży wyraził swoje zdziwienie, że prokurator Adam Bodnar nie podjął decyzji o zwolnieniu Kamińskiego z aresztu, biorąc pod uwagę obecne okoliczności.

Również Stanisław Żaryn, kolejny doradca prezydenta, za pośrednictwem serwisu X przekazał informacje dotyczące stanu zdrowia byłego posła. Zgodnie z jego wpisem, rodzina Mariusza Kamińskiego oczekuje na dokładne informacje o jego stanie zdrowia. Żaryn odniósł się również do oczekiwań społecznych dotyczących działań ministra sprawiedliwości Adama Bodnara, który – według doradcy prezydenckiego – zwleka z decyzją w sprawie ułaskawienia Kamińskiego. Żaryn krytycznie ocenił brak stanowiska ministra mimo upływu obiecanych „kilku dni”.