Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 48

Zgodnie z relacją kozienickiej policji, dramatyczne wydarzenia rozegrały się około 17.40 na ulicy Lubelskiej, przy miejscu, gdzie droga skręca w bok w stronę ulicy Młyńskiej. Mimo natychmiastowych działań ratunkowych, życia motocyklisty nie udało się uratować – zmarł on jeszcze przed przybyciem pomocników. Drugi uczestnik zdarzenia, prowadzący skuter, doznał licznych obrażeń i został przewieziony do lokalnego szpitala w Kozienicach.

W celu dokładnego ustalenia przyczyn i okoliczności tragicznego wypadku, na miejscu prowadzone były działania pod nadzorem prokuratora. Funkcjonariusze policji z Kozienic przejęli kontrolę nad sytuacją. Droga krajowa numer 48, będąca miejscem nieszczęsnego zdarzenia, przez pewien czas była całkowicie zablokowana. Policja zorganizowała objazdy dla kierowców poprzez ulice Przemysłową i Hamernicką.

Na chwilę obecną, szczegółowe okoliczności oraz bezpośrednią przyczynę wypadku ciężko jest jednoznacznie ustalić.

Policja apeluje o rozsądne i ostrożne prowadzenie pojazdów oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Takie zachowanie może znacząco zmniejszyć ryzyko wypadków i chronić nasze życie oraz zdrowie.